HTC Blast – takie powinny być smartfony!

Jaki powinien być idealny smartfon? Według mnie musi świetnie leżeć w dłoni, co by korzystanie z niego było czystą przyjemnością, nieźle wyglądać i oferować doskonałe parametry techniczne. Na razie moje wymagania spełnia tylko jeden telefon – w dodatku taki, który prawdopodobnie nigdy nie trafi do masowej produkcji. Poznajcie HTC Blast.

HTC Blast to – przynajmniej na razie – koncepcja. Jej głównym zadaniem jest udowodnienie producentom telefonów komórkowych, że nowoczesne smartfony mogą łączyć w sobie wspomniane przeze mnie wyżej cechy. Według zagranicznych źródeł, w momencie, gdy model ten pojawiłby się na rynku, walczyłby o portfele klientów z Samsungiem Galaxy S II.

Czas na specyfikację. HTC Blast miałby być wyposażony w 4,7-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli i formacie 16:9, dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,5 GHz, grafikę Adreno 220, 1GB pamięci RAM oraz 32GB pamięci wewnętrznej, którą można by rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD. Warto wspomnieć o GPS, WiFi, Bluetooth, HDMI oraz 4G.

Waga telefonu oferującego aparat o rozdzielczości 12 Mpix, to jedynie 165 g, a wymiary – 120 x 65 x 9 mm. Co więcej, aparat miałby nagrywać wideo w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), a z przodu miałaby się znajdować kamerka 3 Mpix. Całość miałaby działać w oparciu o Androida i oferować baterię o pojemności 1800 mAh.

Chciałoby się powiedzieć: wow! Kto wie czy w przyszłości faktycznie nie będziemy mieli do czynienia z podobnymi telefonami.