HP zaatakuje Tegrą 4, Androidem i tabletami?

Hewlett-Packard zdecydowanie nie może poszczycić się swoimi osiągnięciami na tabletowym rynku. Firma po pierwsze nie wydała zbyt dużo tego typu urządzeń, po drugie sprzęt z WebOS nie został wśród samych konsumentów zbyt ciepło przyjęty. Zbliżają się jednak targi MWC, a więc czas prezentacji nowych produktów i rozwiązań. Jak donoszą zagraniczne serwisy, dla HP będzie to również okres zmian.

Jeśli plotki okażą się prawdą, to firma już końcem lutego pokaże w Barcelonie swój nowy tablet. Co ciekawe, będzie to jej pierwszy produkt z systemem operacyjnym od Google – Androidem. Niestety, prezentacja najprawdopodobniej odbędzie się za „zamkniętymi drzwiami”, tak więc co najwyżej możemy liczyć na nieoficjalne przecieki.

O specyfikacji nowego produktu Hewlett-Packard nie wiadomo jeszcze zbyt wiele. Z publikowanych w sieci informacji wynika jednak, że firma najwyraźniej ma zamiar zastosować w swoim urządzeniu układ Nvidii – Tegrę 4. Możemy więc spodziewać się tabletu z najwyższej półki.

Brak medialnej prezentacji może świadczyć także o jednym – sprzęt zbyt szybko na sklepowe półki nie trafi. Jeśli więc domniemane plany HP okażą się prawdą, to nowego tabletu z Tegrą 4 osobiści nie spodziewałbym się wcześniej niż w drugim kwartale 2013 roku.

Źródło: phonearena,