HP Pre 3 trafił do sprzedaży

Marka Hewlett-Packard kojarzy się głównie z wyposażeniem biura, takim jak drukarki, monitory, urządzenia wielofunkcyjne a także bardzo dobre laptopy. HP próbowało (i dalej próbuje) sił w innych dziedzinach elektroniki, na przykład produkując aparaty fotograficzne, a ostatnio także tablety i smartfony. O HP Pre 3 pisaliśmy już wcześniej, ale dopiero dzisiaj trafił on do sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Już wkrótce przyjdzie czas na inne europejskie kraje.
Pre 3 to smartfon prezentujący raczej niszowy typ budowy – slider z fizyczną, wysuwaną w dół klawiaturą. Mózgiem urządzenia jest popularny ostatnio procesor Snapdragon o taktowaniu 1,4 GHz, wspomagany przez 512 MB pamięci RAM. Z w miarę kompaktowymi wymiarami  111 x 64 x 16 mm ma szansę stać się ulubieńcem osób noszących telefon w kieszeni. Nieźle jest też z wbudowaną pamięcią – 8 GB nie jest wprawdzie najlepszym wynikiem na rynku, ale to dobry wynik. Zawsze możemy ją rozszerzyć za pomocą slotu kart microSD.
Ekran ma przekątną 3,58 cala i rozdzielczość 480 x 800. Czujnik zbliżeniowy zapobiegnie niechcianym operacjom podczas rozmowy. Aparatem 5 megapikseli sfotografujemy co tylko chcemy, nawet nocą, dzięki lampie błyskowej LED.
W specyfikacji nie zabrakło także Bluetooth 2.1 i WiFi b/g/n – telefon może także służyć za hotspot dla innych urządzeń. Z gadżetów należy wymienić także akcelerometr i cyfrowy kompas. Bateria 1230 mAh może być odrobinę za słaba jak na tę przekątną ekranu. Cena nowego HP to około 1400 zł (300 funtów brytyjskich).