HP pracuje nad netbookiem i smartfonem z WebOS

Od jakiegoś czasu spekuluje się, że firma Hewlett Packard pracuje nad netbookiem działającym w oparciu o system webOS. Początkowo plotki te były traktowane z przymrużeniem oka, jednak teraz okazuje się, że faktycznie mogą mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Tak przynajmniej wynika z informacji znalezionych przez jednego z deweloperów w logach systemu. Okazuje się także, że oprócz netbooka HP przygotowuje także smartfona. To zdaje się potwierdzać wcześniejsze zapowiedzi przedstawicieli firmy, którzy twierdzili, że WebOS będzie dostępny na większości urządzeń – w tym komputerach, smartfonach czy tabletach.

Niezapowiedziane jak dotąd urządzenie mające pracować w oparciu o WebOS ma mieć wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli i nie posiadać wysuwanej klawiatury QWERTY. Wszystko więc wskazuje na to, że będzie to netbook, aczkolwiek równie dobrze może to być tablet.

Z kolei drugi ze sprzętów to typowy smartfon wyposażony w wyświetlacz o rozdzielczości 480 x 320 pikseli (podobnie jak model Pre 2).

Na więcej informacji na temat tajemniczych urządzeń HP musimy cierpliwie poczekać.