HP Inc. przejmuje biznes drukarek Samsunga za 1 miliard dolarów

Amerykański potentat komputerowy – firma HP dokonała właśnie przejęcia działu Samsunga odpowiedzialnego za produkcję drukarek. Kwota transakcji opiewa na 1,05 mld dolarów. W ramach umowy, już po dokonaniu zapłaty, Samsung Electronics zobowiązało się wykupić udziały HP o wartości szacowanej na około 100-300 milionów dolarów.
HP Inc. nabywa dzięki temu prawa do około 6500 patentów. Zanim własność przejdzie na amerykańską firmę, niezbędne będzie uzyskanie stosownych zgód na dokonanie transakcji. Wartość rynku związanego z produkcją drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych szacowana jest obecnie na 55 miliardów dolarów.
Dział drukarek w Samsung Electronics w zeszłym roku przyniósł ponad 1,4 miliarda dolarów przychodu. Udziały tej firmy w rynku szacowane są na ok. 4% co daje piąte miejsce na świecie pod względem sprzedaży.
Przedstawiciele HP Inc. twierdzą, że przejęcie pozwoli umocnić ich pozycję na rynku tych urządzeń i jeszcze szybciej rozwijać stosowane w nich nowoczesne technologie. HP otwarcie poinformowało, że część stosowanych przez nich rozwiązań jest już przestarzała i transakcja pomoże ulepszyć kolejne modele urządzeń.
 

Źródło:marketwired