Hannspree Apple TV – owocowy telewizor

Oto produkt, który z pewnością wywoła dreszcze u przedstawicieli Apple. Czy zapowiada się kolejny pozew? Hanspree wchodzi na rynek z nowym produktem o nazwie Hannspree Apple TV. Nie, to nie jest tania podróbka. To po prostu telewizor wyglądem przypominający jabłko!
Już w 2007 roku mogliśmy podziwiać podobny telewizor CRT. Nowe urządzenie jest typowym LCD i prezentuje się rzecz jasna o niebo lepiej. 28-calowe jabłko…przepraszam: telewizor, wyświetli obraz o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli (proporcje 16:10). Oznacza to, że wszystkie filmy w proporcjach 16:9 oglądać będziemy z czarnymi pasami u dołu i u góry ekranu.W obudowie znajdzie się także para skromnych, 10-watowych głośniczków. Uzyskanie współczynnika kontrastu na poziomie 10000:1 będzie możliwe dzięki technologii X-Contrast.
W tylnej części panelu oprócz wejść Scart i Component, znajdą się także dwa wejścia HDMI. Dzięki nim bez problemu będziemy mogli przesyłać do odbiornika obraz o wysokiej jakości. Niestety, wbudowany tuner działa w standardowej rozdzielczości SD.
Za cenę około 999 złotych nie spodziewajcie się cudów, pokroju 3D, czy też możliwości podłączenia Internetu. Ot, designerski gadżet.