Haker może zostać skazany na 105 lat więzienia za szantażowanie 350 kobiet

Haker Karen „Gary” Kazaryan został aresztowany przez służby FBI pod zarzutem szantażowania 350 kobiet na tle seksualnym za pośrednictwem Internetu.

27- letni Kazaryan włamywał się na konta na portalach społecznościowych oraz konta e-mail 350 kobiet z nadzieją, że znajdzie tam ich nagie bądź półnagie zdjęcia. Gdy mężczyzna nie znalazł żadnych interesujących go zdjęć posuwał się o krok dalej i zmuszał swoje ofiary do tego, aby rozbierały się za pośrednictwem kamerki internetowej.

Uzyskane obrazy posłużyły mu do kolejnych szantaży co sprawiło, ze kobiety musiały wykonywać jeszcze bardziej wyuzdane czynności przed kamerą. Karen zemścił się na osobach, które mu odmówiły i zamieszczał kompromitujące zdjęcia na Facebooku.

Śledztwo prowadzone przez agentów federalnych jest w toku. Na komputerze mężczyzny znaleziono ponad 3000 nagich bądź półnagich zdjęć kobiet.

Przeciwko Kazaryanowi wpłynęło już 30 aktów oskarżenia co może być podstawą do skazania go na 105 lat więzienia.

Przypadki takie jak ten stają się powszechne w dzisiejszych czasach. Niedawno Anthony Stanci został skazany na 15 lat więzienia za szantaż o charakterze seksualnym 31 osób.

Źródło: dailytech