Gwiezdny niszczyciel jako urodzinowy tort

Lorenzo Wood chciał dać na urodziny swojemu synowi coś niezwykłego. Długo zastanawiał się co to będzie, aż w końcu wymyślił. Postanowił stworzyć tort wzorowany na gwiezdnym niszczycielu.

Jak się okazuję nie jest to zwykły tort. Można określić go mianem wyjątkowego z uwagi na jego ukryte możliwości i wkład pracy jaki wniesiono w jego stworzenie. Posiada on okna, a także silniki odrzutowe, które świecą.

Gwiezdny niszczyciel ma 19,6 cala długości i 11,8 cala szerokości. Został on skonstruowany na bazie sklejki do cięcia laserem. Silniki zostały wydrukowane z pomocą drukarki 3D. We wnetrzu sklejki zamontowano mikrokontrolery Arduino do sterowania oświetleniem LED. Słodka część tortu została wykonana z pomocą firmy Pouchkines.

Wood powiedział, że urodziny były bardzo udane, a tort cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że został skonsumowany w całości. Pod tym adresem znajdziecie szczegółowe zdjęcia wraz z opisem procedury powstawania tego niezwykłego tortu.

Nie ma nic cenniejszego niż uśmiech dziecka, syn Lorenza był wniebowzięty i tryskał energią za sprawą tego wyjątkowego prezentu. Chciałoby się powiedzieć „aż szkoda go jeść” jednak był to tort, więc nie było innego wyjścia.

 

Źródło: dvice, lorenzowood’sflickr