Gunjack – tak powinny wyglądać gry dla okularów VR

Uniwersum EVE było już ukazywane na różne sposoby. Mamy strategię-symulator EVE Online, jako tytuł bazowy, jak i nowsze odsłony, chociażby w postaci zaprezentowanego w zeszłym roku EVE Valkyrie. Ten ostatni został stworzony również z myślą o okularach wirtualnej rzeczywistości, aczkolwiek innego producenta – Oculus Rift.
Gunjack to tytuł z nieco innej bajki. To będzie gra czysto arcadowa, w której naprawdę wiele się dzieje na ekranie, a raczej – tuż przed oczami gracza. Gra powstaje z myślą o okularach Samsunga – Gear VR, które do tej pory nie zaskarbiły sobie raczej szczególnego uznania i rozpoznawalności.

Sens zabawy powinien być dla Was jasny po obejrzeniu powyższego materiału – gracz wciela się w postać pilota szybkiego statku kosmicznego, a jego zadaniem jest zwyczajnie eliminowanie nadlatujących wrogów. Trochę to wszystko przypomina klasyczne Space Invaders, ale zapewne możemy liczyć na różne tryby rozgrywki, które nieco zabawę urozmaicą.
Cieszy fakt, że producent stawia nacisk na szybką i dynamiczną rozgrywkę. Być może właśnie, przynajmniej z początku, tego typu tytułu będą miały szanse w największym stopniu zainteresować graczy technologią VR. Tym bardziej, że możemy po tym tytule oczekiwać niezłych efektów graficznych – całość pracuje w oparciu o Unreal Engine 4.
Przypomnę jeszcze, że okulary Samsung Gear VR są dostępne w sprzedaży, a ich koszt to ok. 700-1000 zł. Należy jednak wiedzieć, że działają one w oparciu o współpracę ze smartfonem – Samsungiem Galaxy Note 4, Galaxy S6 lub Galaxy S6 Edge.
Nieco więcej na temat samego produktu zdradzi poniższa prezentacja:

Ciekaw jestem, czy w świetle tej zapowiedzi, bylibyście skłonni skusić się na zakup takich okularów.

źródło: android central