GTA V pobiło 7 rekordów Guinnessa

GTA V to długo wyczekiwana, kolejna odsłona serii gier Grand Theft Auto, której praktycznie nie trzeba przedstawiać, gdyż jest o niej głośno dosłownie wszędzie. Doskonałym synonimem GTA V stało się słowo – rekord. Gra od dnia premiery notuje nieprzerwaną passę sukcesów. Należy wspomnieć o rekordowym budżecie gry – 266 milionów dolarów oraz liczbie osób, które pracowały przy produkcji – 1000 pracowników. Na tych liczbach zabawa się dopiero zaczyna. Już teraz wiemy, że ten tytuł zapisze się pod znakiem rekordów na długo w całej historii gier.

Oficjalnie potwierdzono, że gra GTA V pobiła 7 rekordów Guinnessa. Zobaczcie osiągnięcia tego tytułu.

– Najlepiej sprzedająca się gra akcji w ciągu 24 godzin
– Najlepiej sprzedająca się gra wideo w ciągu 24 godzin
– Najszybciej osiągnięty zysk ze sprzedaży wynoszący miliard dolarów w kategorii „Rozrywka”
– Najszybciej osiągnięty zysk ze sprzedaży wynoszący miliard dolarów w kategorii „Gry wideo”
– Najwyższy dochód ze sprzedaży gry wideo w ciągu 24 godzin
– Najwyższy dochód ze sprzedaży produktu rozrywkowego w ciągu 24 godzin
– Najczęściej oglądany trailer gry akcji w historii

GTA V pobiło 7 rekordów GuinnessaCraig Glenday, redaktor naczelny Księgi Rekordów Guinnessa pokusił się o specjalny komentarz w tej sprawie „Gry nie są już hobby niszowym, co dobitnie udowodniło GTA V. Gra zasługuje na uznanie jako ikona współczesnej kultury brytyjskiej i jesteśmy podekscytowani tym, że możemy umieścić ją w naszej księdze rekordów.”

Należy również dodać, że w ciągu jednej doby GTA V trafiło do ponad 11 milionów osób i zarobiło 826 milionów dolarów, tym samym przeznaczony budżet zwrócił się ponad trzykrotnie i to w ciągu jednego dnia sprzedaży. Statystyki zapewne będą jeszcze lepsze i mogą paść kolejne rekordy, gdyż przed nami premiera GTA V w wersji na PC i konsole nowej generacji.

Wygląda na to, że GTA V to prawdziwa maszynka to zarabiania pieniędzy. Rockstar Games – producent gry powinien to wykorzystać i  zastanowić się nad wypuszczeniem kolejnej części, tym razem z budżetem o wartości 1 miliarda dolarów. Sukces murowany.

 

Źródło: techspot, mashable