Grę planszową Dark Souls sfinansowano na Kickstarterze w trzy minuty!

Wygląda na to, że planszowa wersja Dark Souls to coś, czego fani serii naprawdę pragnęli. Wczoraj na Kickstarterze rozpoczęła się kampania, w ramach której miały zostać zebrane fundusze na rozwój gry. Od jej startu minęło niewiele więcej niż jeden dzień, a tytuł już wsparto sumą wynoszącą ponad 443 tysiące funtów (około 2,4 miliona złotych)– to niemal 9 razy więcej niż zakładał cel projektu. Co więcej, wspomniany cel zrealizowano w zaledwie 3 minuty.
Kampania potrwa do 16 maja, co oznacza, że jej koniec nastąpi dopiero za 26 dni. Należy się więc spodziewać, że do tego czasu suma widoczna na stronie Kickstartera jeszcze bardziej wzrośnie. Oczywiście, im więcej pieniędzy zbiorą twórcy gry, tym więcej swoich pomysłów będą mogli zrealizować.
Dark SoulsDark Souls – The Board Game, bo tak się nazywa, to gra planszowa dla maksymalnie 4 osób, jednak warto zaznaczyć że jej twórcy pomyśleli również o trybie dla pojedynczego gracza. Nad tytułem pracuje studio Steamforged Games, które rozpoczęło współpracę z Bandai Namco – firmą odpowiedzialną za serię Dark Souls. Więcej informacji na jego temat poznacie, oglądając poniższy film.

Już teraz możecie zarezerwować sobie egzemplarz planszówki, wspierając projekt kwotą 80 funtów (około 400 złotych) lub większą. By dokonać wpłaty, wystarczy że przejdziecie nastronę kampanii, klikniecie w „Back This Project” i wybierzecie opcję, w ramach której otrzymacie nagrodę.

Źródło:Kickstarter