Gracie w pokera online? Uważajcie na groźnego trojana

Jedno z największych kasyn internetowych umożliwiających grę w pokera – Pokerstars oraz serwis Full Tilt Poker, włącznie z ich klientami, padły celem przestępców, którzy za pośrednictwem oprogramowania malware postanowili dokonywać zuchwałej kradzieży na grających w pokera.
Winnym całego zamieszania jest trojan o nazwie Odlanor, którego oprogramowanie antywirusowe wykrywa od jakiegoś już czasu w całkiem sporej liczbie różnorakich aplikacji. Wśród nich warto wymienić dystrybuowane drogą nieoficjalną narzędzia Daemon Tools, klienta uTorrent, a także gros programów mających rzekomo ułatwiać pokerowa rozgrywkę (Tournament Shark, Poker Calculator Pro, Smart Buddy and Poker Office). Jak działa Odlanor?
Szkodliwe oprogramowanie po zainfekowaniu komputera wykrywa moment logowania do jednego z dwóch wymienionych wcześniej kasyn. Gdy tylko gracz dołączy do stołu, malware rozpoczyna wykonywanie zrzutów ekranu i przesyłanie ich do twórców trojana, wraz z podaniem indentyfikatora gracza, numeru stołu przy jakim się znajduje oraz, co najważniejsze kart jakie grający ma na swojej ręce. Nie trzeba chyba mówić jak dużą przewagę są w stanie dzięki temu osiągnąć oszuści.
Osobom grającym w serwisach Pokerstars oraz Full Tilt Poker zalecamy przeskanowanie komputerów oprogramowaniem antywirusowym.

Źródło: pokerstars