Google zapowiada nową wersję Androida – 4.4 KitKat

O ile dotąd spodziewano się, że nowy Android nosić będzie nazwę Key Lime Pie, tak ostatecznie Google ogłosiło, że odsłona 4.4 będzie kojarzona z batonami KiKat. Stosowna figura dołączyła już nawet do grona pozostałych w ogrodzie Google’a.
Na temat ewentualnych zmian i usprawnień nie możemy na razie napisać zbyt wiele. Google, za pośrednictwem Sundara Pichai’a, szefa ds. Androida i Chrome’a, wspomniało jedynie, że celem nowej odsłony będzie „dostarczenie wszystkim niesamowitych wrażeń”. Jakkolwiek oględnie może to brzmieć, tak jedna interpretacja pozwala sądzić, że Google ma zamiar wykorzystywać swój system w coraz szerszej gamie urządzeń, by stworzyły one ostateczny i kompletny ekosystem. Oprócz tabletów i smartfonów, powinny do niego na szerszą skalę dołączyć też telewizory, konsole, zegarki, czy w końcu laptopy.

Na tę chwilę możemy jedynie odpowiedzieć na jedno pytanie – skąd właściwie wzięła się taka, a nie inna nazwa? Sundar Pichai oficjalnie ogłosił, ze KitKat to jeden z najbardziej ulubionych batonów zespołu odpowiedzialnego za system, co tylko w żartach mogłoby stanowić jednak faktyczne uzasadnienie. Za decyzją stoją grube pieniądze i szerokie działania marketingowe obydwu partnerów. Już teraz KitKat na terenie USA wystartował z serią konkursów, w których nagrodami są urządzenia z serii Nexus.

źródło: android.com, twitter, google+