Google wspomaga uczniów w Wielkiej Brytanii

Gigant z Mountain View stawia na edukację. Prezes wykonawczy Google – Erick Schmidt – zobowiązał się bowiem do zakupu 15 tysięcy sztuk Raspberry Pi 2.0 model B dla uczniów szkół w Wielkiej Brytanii. Decyzja zapadła podczas wizyty w szkole w Cambridge. Jak wynika ze wstępnych obliczeń, całość ma kosztować około 500 000 dolarów.
Sześć organizacji partnerskich – m.in Oxford, Cambridge i RSA – zobowiązały się do dostarczenia do każdego egzemplarza zestawu odpowiednich materiałów dydaktycznych. W projekcie wezmą udział również odpowiedni grupy edukacyjne, aby upewnić się, że podarunek Google zostanie odpowiednio rozdysponowany. Lekcji programowania udzielił już zaś sam Erick Schmidt i Eben Upton – twórca Raspberry Pi.

Obaj panowie wypowiedzieli się również na temat całego przedsięwzięcia – „Dla nas jest to świetny sposób na znalezienie dzieci z całego kraju, które będą uzdolnione w dziedzinie programowania. Wierzymy, że dostęp do odpowiednich narzędzi to podstawa, aby dowiedzieć się, kim jesteś i w czym jesteś dobry. Chcemy, aby narzędzia mogły być wykorzystane od samego początku”.
Raspberry Pi już od samego początku było projektowane jako tana, łatwo dostępne dla studentów platforma komputerowa. Jej celem oczywiście była pomoc w nauce programowania.

Źródło: itnews,