Google usuwa jajko z sałatki, aby nie urazić wegan

No cóż, jeśli jakieś inne dzisiejsze wieści nie podniosły Waszego ciśnienia, z pewności stanie się to, jeśli przeczytacie to, co mamy Wam do powiedzenia teraz. Jak się okazuje, Google postanowiło usunąć jajka ze swojego emoji przedstawiającego sałatkę, po to aby stało się ono… bardziej przystępne dla wegan.
O zmianie w tym tygodniu poinformowała Jennifer Daniel, jedna z projektantek w Google, która umieściła na Twitterze następujący wpis: „W Google często prowadzimy rozmowy o odmienności, a więc jeśli potrzebujecie dowodu na to, że dla Google jest to priorytetem, zwróćcie uwagę na to emoji – usunęliśmy z niego jajko na Androidzie P beta 2, aby przedstawiało sałatkę wegańską.”
Oczywiście, wielu internautom nie spodobała się ta zmiana. Pod postem możemy znaleźć komentarze typu „Rozumiem, że pepperoni z pizzy też usuniecie” albo „Że co?”. Niektórzy zastanawiają się nawet, w tym Brytyjska Rada Przemysłu Jajcarskiego, czy wpis mógł być żartem. Niestety, nie był to żart.
Jennifer Daniel postanowiła uspokoić użytkowników Twittera, informując, że zmiany zostały wprowadzone po to, aby emoji bardziej jednoczyły ludzi. Nie wiem jak Wy, ale ja myślę, że efekt jest odwrotny od zamierzonego.GoogleSałatka nie jest jedynym emotikonem, który się zmienił. Niemniej, w przypadku innych emoji modyfikacje są na plus.

Źródło: Twitter