Google stworzy własną sieć komórkową? Czemu nie!

Gigant z Mountain View poczyna sobie coraz śmielej. Google w swojej ofercie posiada bowiem nie tylko popularną wyszukiwarkę internetową, ale również dedykowany urządzeniom mobilnym system – Android – i serię nowoczesnych urządzeń z serii Nexus. Bardzo możliwe jednak, że popularna marka już niedługo jeszcze bardziej rozszerzy swoją ofertę i zaprezentuje nam… własną sieć komórkową.
Odpowiednie rozmowy w tej sprawie Google odbyło już podobno z Dish Network – jedną z największych na świecie platform cyfrowych. Według doniesień, firma już od jakiegoś czasu posiada cześć niezbędnej do stworzenia sieci komórkowej infrastruktury i w tym właśnie celu poszukuje odpowiedniego partnera. Oczywiście, Google stanowi tylko jednego z potencjalnych kandydatów, jednak współpraca z pochodzącą z Mountain View marką wydaje się jak najbardziej realna. Czy jednak Google za jakiś czas faktycznie zostanie również operatorem komórkowym? Nie wiadomo, jednak wydaje się to jak najbardziej logiczne.

Ciężko nie zauważyć, że pochodząca spod skrzydeł Google telefonia komórkowa mogłaby okazać się nielichym konkurentem dla obecnych na rynku amerykańskim operatorów (m.in AT&T, Verizon). Zagraniczne serwisy spekulują jednak, że nowe usługa mogłaby wejść nie tylko w USA, ale również, po pewnym czasie, w Europie.

Źródło: androidauthority,