Google Street View staje się osobną aplikacją z nowymi funkcjami

Od wczoraj aplikacja Google Photos Sphere Camera nie jest już dostępna w Sklepie Play ani a AppStore. Została obiłem zastąpiona przez program Google Street View, który całkowicie został wydzielony z Map Google. Takie rozwiązanie pozwoliło twórcom na zgromadzenie wszystkich funkcji związanych z 360-stopniowymi zdjęciami w jednym miejscu. Nie bójmy się jednak – Mapy Google nie tracą z tego powodu bezpośredniego dostępu do Street View.
Nowa aplikacja Street View będzie oferowała nie tylko dostęp do znanych nam już widoków ulic z całego świata. Znajdziemy w niej także ogromną bibliotekę panoramicznych zdjęć wykonanych przez samych użytkowników w wielu ciekawych miejscach. Dzięki aplikacji bez problemu zobaczymy jaki widok zapewnia wdrapanie się na górę Fuji.W ramach aktualizacji podtrzymana została także główna funkcja starej wersji aplikacji, czyli wykonywanie 360-stopniowych zdjęć samemu. Co prawda, tylko niektóre aparaty są w stanie dobrze współpracować z aplikacją, ale nie da się ukryć, że jej możliwości są naprawdę spore. Po wykonaniu zdjęcia będziemy mogli z łatwością podzielić się nim z innymi – wewnątrz aplikacji lub za pomocą serwisów społecznościowych. Tym właśnie sposobem Google Street View doczekało się całkiem dużej biblioteki zdjęć w miejscach, do których nie docierają samochody, rowery czy łodzie Google.
W tym momencie wygląda na to, że najnowsza aktualizacja aplikacji w systemieAndroid nie dotarła jeszcze do wszystkich regionów, w tym Polski. Powinniśmy jej oczekiwać w najbliższych dniach. Nową aplikacje mogą już jednak wypróbować użytkownicy systemuiOS.
AKTUALIZACJA: Nowa wersja Google Street View jest juz takze dostępna na urządzenia z systemem Android.

Źródło:Google