Google przejmuje Makani Power. Latająca elektrownia wiatrowa nad Mountain View?

Google X to chyba najbardziej interesujący dział firmy z Mountain View. To właśnie tam pracuje się nad nietypowymi i mocno futurystycznymi projektami koncernu. To właśnie ten dział niedawno ogłosił, o czym zresztą dość głośno było na łamach zachodnie prasy, fakt przejęcie przez siebie Makani Power – firmy specjalizującej się w produkcji turbin wiatrowych.

Produkty Makani Power dość mocno wyróżniają się jednak na tle konkurencji. Nie są to bowiem standardowe turbiny wiatrowe, a unoszące się w powietrzu, elektroniczne „latawce” mogące wytwarzać energię. Na uwagę zasługuje tutaj m.in pokazany niedawno przez firmę prototyp elektrowni wiatrowej o nazwie Wing 7.

Jest to lekka konstrukcja, mogąca wznosić się ponad ziemię na wysokość 250-600 metrów, specjalny rodzaj „zakotwiczenia” umożliwia jej zaś przekazywane energii. No i oczywiście w razie silnych wiatrów można nią bezpiecznie wylądować, a całość nie wymaga obecności człowieka jak pilota bezpośrednio w maszynie.

Jak na razie nie wiadomo, jakie dokładnie Google ma plany w związku z przejęciem Makani Power. Znając jednak internetowego giganta nie zdziwiłbym się, gdyby za jakiś czas nad Mountain View zawisła ogromna, złożona z urządzeń pokroju Winga 7 elektrownia. W końcu kto bogatemu zabroni?

Google finansowało Makani Power od 2006 roku. Przez ten czas firma łącznie otrzymała od molocha kwotę 15 milionów dolarów.

Źródło: techcrunch,