Google potwierdza usterkę w Nexus S

Google już dwukrotnie postanowiło stanąć w szranki z producentami telefonów komórkowych. W przypadku pierwszego smartfona z logo firmy – Nexus One – nie można było mówić o jego popularności. Podobnie jest i teraz. Co gorsza, Google potwierdziło, że Nexus S ma problemy z połączeniami trwającymi dłużej niż trzy minuty.

Posiadacze tego smartfona, którzy w większości SMS-ują i prowadzą bardzo krótkie rozmowy pewnie nawet nie zauważyli, że z ich komórką jest coś nie tak. Niestety, użytkownicy bardziej wymagający – przeprowadzający znacznie dłuższe rozmowy – wykryli dość poważną usterkę.

Co ciekawe, Google postanowiło przyznać się do winy. Internetowy gigant potwierdza, że faktycznie smartfony Nexus S nie pracują tak jak powinny. Podczas rozmowy telefonicznej trwającej dłużej niż trzy minuty komórka samoistnie się resetuje. Sprawa jest już wyjaśniana z Samsungiem, który jest odpowiedzialny za produkowanie smartfona. Kiedy usterka zostanie naprawiona? Tego nie wiadomo.
Przypomnijmy specyfikację słuchawki. Nexus S został wyposażony w 4-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, aparat 5 Mpix, 16GB pamięci, 512MB RAM, procesor Cortex A8 o zegarze 1GHz, WiFi, GPS, Android Gingerbread oraz baterię o pojemności 1500 mAh. Jak widzicie parametry techniczne są bardzo dobre. Szkoda tylko, że Google wraz z Samsungiem zafundowało klientom tak niemiłą niespodziankę…Nexus S jest dostępny w Polsce w sieci sklepów RTV Euro AGD w cenie 2599 złotych.