Google podpowie jak zrobić twojego ulubionego drinka

Od teraz gdy wpiszemy w pole wyszukiwania nazwę jednego z popularnych na świecie napojów powinniśmy otrzymać wynik ze zdjęciami, składnikami i sposobem jego przyrządzenia. Wszystkie te informacje mają być zawarte w tzw. Grafie Wiedzy, który na podstawie wielu stron zbiera najbardziej wiarygodne informacje i przekazuje je już na stronie wyświetlającej wyniki.

Niestety w tej chwili polska wersja wyszukiwarki nie wyświetla jeszcze tak złożonych informacji, jak to ma miejsce w wersji angielskiej. W rodzimej wersji językowej poznamy tylko ogólny opis i skład napoju, ale nie znajdziemy na przykład sposobu przyrządzenia. W celu uzyskania dokładniejszych informacji trzeba będzie jednak wejść do jeden z wyników wyszukiwania. Możemy się spodziewać, że pełne wsparcie nowej funkcji w polskiej wersji językowej pojawi się w ciągu najbliższych tygodni.Nowa opcja działa nie tylko w komputerowej wersji wyszukiwarki, ale także w aplikacji mobilnej na systemie urządzeniach z systemem Android. Jeśli będziemy korzystać z Google Now, dokładne instrukcje zostaną nam także przeczytane.

Wyświetlanie przepisów na drinki jest kolejnym krokiem rozwoju w historii najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki. Już teraz potrafi ona między innymi pokazać przepisy na niektóre dania, podać dokładne informacje na temat danego święta czy osoby (głównie za sprawą informacji z Wikipedii). Innymi, choć starszymi dodatkowymi funkcjami są między innymi: możliwość wyświetlania wykresów, a nawet wizualizacji 3D wyrażeń matematycznych, czy przeliczanie walut.

Źródło: Google