Google Play rozdaje prezenty na swoje pierwsze urodziny!

Google rozpoczęło świętowanie pierwszej rocznicy rebrandingu z Android Market na Google Play. Z tej właśnie okazji, w ramach prezentu dla użytkowników Androida, firma postanowiła zaoferować zniżki i darmowe narzędzia, które można ściągnąć na smartfona lub tablet. Dodatkowo, od dzisiaj w sklepach w Wielkiej Brytanii można kupić specjalne karty podarunkowe Google.
Co takiego oferuje nam Google Play? Zacznijmy od dwóch programów ze zniżkami. Pierwszym z nich jest aplikacjaFANCY. Jest ona stworzona dla ludzi kochających modę i indywidualny styl. FANCY działa po trochu jak blog, magazyn i miejsce do  zbierania zakładek. Dzięki urodzinowej zniżce o wartości 15$, możemy kupić coś interesującego i w dodatku nie zapłacimy za przesyłkę! Niestety oferta dostępna jest tylko w USA… Drugą aplikacją jestHotels.com. Jest to mały programik, dzięki któremu możemy zarezerwować dowolny hotel w jednym z 200 dostępnych krajów, w bardzo szybkim czasie i z ogromną łatwością. Od Google dostajemy zniżkę 10% na wybrane noclegi.

Darmowymi aplikacjami oferowanymi dla Androida są trzy gry. Pierwsza z nich:Yumby Smash jest typową grą zręcznościową, która polega na pokonywaniu potworów i pułapek. Drugą aplikacją jestGnome Village, w którym to budujemy własną wioskę gnomów, w czym pomagają nam liczne stworzenia. Kolejny prezent to graRoyal Revolt, w której to wcielamy się w postać młodego księcia, który po dłuższej nieobecności w zamku zastaje na tronie nie swojego ojca a macochę. Naszym zadaniem jest przepędzenie złej pani z naszych włości.

Karty podarunkowe pojawiły się w Wielkiej Brytanii około pół roku po wypuszczeniu ich na rynek amerykański. Można dostać je w trzech rodzajach: 10£, 25£ i 50£. Na początku znajdą się one w sieciach sklepów takich jak Tesco i Morrison.

źródło: electronista.com