Google Play górą nad iTunes

Firma App Annie, która zajmuje się sporządzaniem statystyk aplikacji mobilnych, opublikowała właśnie raport dotyczący liczby pobieranych programów i dochodów czerpanych z ich sprzedaży. Ustalenia są dość zaskakujące.

W drugim kwartale bieżącego roku wirtualny sklep Google Play po raz pierwszy prześcignął iTunes App Store w liczbie pobranych aplikacji. Odnotowano, że w ciągu tych trzech miesięcy z Google Play pobrano o 10% więcej programów niż z iTunes. Google zawdzięcza ten sukces wzrostowi popularności Androida na rynkach rozwijających się, takich jak brazylijski, rosyjski czy indyjski.

Co ciekawe, mimo że sklep Google Play był w ubiegłym kwartale bardziej popularny niż iTunes App Store, to wygenerował od niego o 2,3 raza mniejszy dochód. Do sukcesu Apple na tym polu przyczynili się najbardziej Amerykanie i Japończycy.

Popularność Androida rośnie w niezwykle szybkim tempie. Prześcignięcie iTunes przez Google Play w liczbie pobieranych aplikacji było jedynie kwestią czasu. Ciekawe ile upłynie go zanim wirtualny sklep Google zacznie odnotowywać większy dochód?

Jedyna szansa Apple na poprawę sytuacji to powstający z myślą o rynkach rozwijających się, na których króluje Google, długo oczekiwany tańszy iPhone. Pytanie tylko czy będzie to poprawa stała czy jedynie tymczasowa?

Źródło: VR-Zone