Google Pixel i Pixel XL coraz częściej się zawieszają – w czym tkwi problem?

Na internetowych forach pojawia się coraz więcej głosów niezadowolonych użytkowników smartfonów Google Pixel oraz Google Pixel XL. Kolejne aktualizacje systemu Android zwiastują bowiem kolejne usterki. Poprzednie problemy z urządzeniami GOogle Pixel związane były z przesterowaniem dźwięku na słuchawkach w wybranych aplikacjach, a także z funkcjonowaniem łączności LTE. Obecnie, forum pomocy technicznej Google zapełnia się postami osób, których smartfony w zupełnie losowych momentach zawieszają się.
Pracownicy Google są w pełni świadomi usterek w urządzeniach i potwierdzają ich występowanie. Każda sprawa opisana na forum jest rozpatrywana indywidualnie i w niektórych przypadkach udało się zażegnać problem. Niestety, większość nie doczekała się ciągle sensownej solucji. Początkowo jako winowajców typowano kilka różnych aplikacji spoza puli programów domyślnych. Nie w każdym jednak przypadku te zainstalowane były na felernych egzemplarzach telefonów.google freezeZrzut ekranu z zawieszonego urządzenia – część przycisków wirtualnych zniknęła.
Coraz częściej podnoszony jest argument, że usterka nie jest jedynie wynikiem błędu oprogramowania, ale także problemem na poziomie podzespołów znajdujących się wewnątrz urządzeń. Trudno jest jednocześnie oszacować skalę problemu – ten nie dotyka bowiem na pewno wszystkich użytkowników smartfonów Google Pixel, ale łącznie kilkaset głosów na forum jest z pewnością niepokojącym sygnałem.
 
 

Źródło:Google Forums