Google Pixel 3 XL do kupienia… na czarnym rynku!

Google Pixel 3 XL trafił do sprzedaży. Nie jest to jednak sprzedaż oficjalna, a czarnorynkowa. Za 2000 dolarów pewien Ukrainiec sprzedaje nowe sztuki smartfonów Google Pixel 3 XL, które najprawdopodobniej pochodzą z kradzieży.Google Pixel 3 XLGoogle Pixel 3 XLOpublikowane wczoraj w sieci wideo, prezentujące nowego flagowca Google w pełnej krasie umieścił na Twitterze właśnie ów podejrzany sprzedawca. Kontakt z przedsiębiorcą za pośrednictwem Telegrama kończy się poleceniem odbioru urządzenia w Londynie, bądź wysyłką z tego właśnie miasta.Google Pixel 3 XLSmartfony, którymi osobnik pod pseudonimem Luchkov są najprawdopodobniej samplami przedprodukcyjnymi. Mogą to być także działające prototypy, które ktoś odsprzedał zamiast zutylizować. Sprzedawca stara się być szczery wobec swoich nabywców informując ich, że Google jest w stanie zdalnie dezaktywować urządzenia.
Luchkovowi udało się pozbyć ponoć znaczącej liczby urządzeń, opiewającej nawet na kilkadziesiąt sztuk. Nie wiadomo jednak ile faktycznie ich wysłał i iloma urządzeniami dysponował. Jedno jest pewne: nabywcy się znaleźli, co potwierdził serwis 9to5Google w wyniku swojego dochodzenia.
Najprawdopodobniej za całą sprawę przed Google odpowiadała będzie fabryka Foxconna, która nie dopilnowała odpowiednich procedur.
PS notch jest faktycznie najbrzydszym z dotychczas spotykanych.Google Pixel 3 XL