Google najczęściej odwiedzanym serwisem w październiku

Ze względu na zmiany w systemie pomiaru, firma analityczna ComScore opublikowała nowy,  nieoficjalny ranking liczby odwiedzin najpopularniejszych serwisów w październiku. Ranking uwzględnia zarówno urządzenia stacjonarne jak i mobilne.
Na pierwszym miejscu znajduje się serwis Google, który odwiedziło 214 806 000 różnych użytkowników. Oczywiście zestawienie zawiera wszystkie strony należące do tej firmy, czyli wyszukiwarkę, mapy, translator itp.
Drugie miejsce przypadło usługom serwisu Yahoo. W październiku ten popularny serwis odwiedziło 189 272 000 użytkowników. W starej metodzie pomiaru portal zajął 3 miejsce.
Ostatni stopień podium przypadł najpopularniejszemu w ostatnim czasie serwisowi społecznościowemu Facebook.com z wynikiem 179 411 000 użytkowników. Poprzedni ranking to 4 miejsce.
Na nowej metodzie pomiaru najbardziej ucierpiał Microsoft, który zanotował spadek z 2 miejsca na 4 z wynikiem 170 565 000 użytkowników.
Narzędzie Media Metrix Multi-Platform jest stosowane w wersji beta w USA. Nowy system pozwala policzyć użytkowników, którzy korzystają ze stron posługując się różnymi urządzeniami.

Firma analityczna twierdzi, że pomiar w wersji beta będzie używany jeszcze przez kilka miesięcy. Jednak podkreśla, że te dane nie powinny być traktowane jako oficjalne rankingi ComScore.

W takiej sytuacji gigant z Mountain View i tak nie ma się czym przejmować, bo jest liderem klasyfikacji pomimo zmiany systemu pomiaru. Najgorzej sytuacja wygląda jeżeli chodzi o twórców Windowsa, którzy stracili drugie miejsce przesuwając się na czwarte.

Źródło: tomshardware