Google mocno tnie ceny flagowych Pixeli 3 i 3 XL!

Na miesiąc przed premierą nowych, tańszych smartfonów Pixel 3A i 3A XL, firma Google postanowiła znacząco obniżyć ceny urządzeń Pixel 3 i Pixel 3 XL w Europie. W Niemczech, z których najłatwiej jest zamówić te smartfony do Polski, cena każdego z nich spadła o… 250 euro, czyli ok. 1070 złotych. Co ciekawe, w Stanach Zjednoczonych cena nie uległa zmianie. Czy nowe europejskie ceny wpłyną na urządzenia dostępne w Polsce poza oficjalną dystrybucją? Zapewne tak!Google Pixel 3 cena najtaniejGoogle zawsze chciało, aby ich autorskie smartfony z serii Pixel były iPhone’ami świata smartfonów z systemem Android. Jednym słowem: miały być najlepszymi smartfonami z Androidem, bo któż dostosuje smartfona pod dany system lepiej, niż twórca tego systemu?
Google Pixel 3 XL wyposażono w 6.3-calowy ekran QHD+ z niezbyt pięknym notchem. Google Pixel 3 dysponuje z kolei 5.5-calowym ekranem Full HD+ bez notcha. Oba urządzenia mają wyświetlacze o proporcjach 18:9. W zasadzie notch i przekątna ekranu są główną cechą odróżniającą oba urządzenia. Drugą z różnic jest akumulator – 3430 mAh w Pixel 3 XL i 2915 mAh w Pixel 3.

Oba smartfony korzystają z procesorów Qualcomm Snapdragon 845, 4 GB pamięci RAM LPDD4 i oferują 64/128 GB pamięci na dane. Klasycznie już zabrakło gniazda na karty pamięci micro SD.
Producent zachwala możliwości pojedynczego aparatu Dual Pixel o rozdzielczości 12.2 Mpix. Co ciekawe, podwójna kamerka znalazła (8 Mpix) znalazła się tu z przodu urządzenia. Jedna z nich ma szeroki kąt, a druga… teleobiektyw. Dziwne rozwiązanie, trzeba przyznać.Google Pixel 3 i Pixel 3 XL Smartfony dysponują oczywiście złączem USB Typu C, a także łącznością NFC umożliwiającą wykonywanie płatności zbliżeniowych. Oba są sprzedawane z systemem Android 9.0 na pokładzie.