Google eBookstore już działa

Miało być „Google Editions”, jest „Google eBookstore”. Słowem: internetowy gigant udostępnił świeżo otwarty sklep z elektronicznymi wydaniami książek. Firma z Mountain View kolejny raz pokazuje, że jest gigantem internetu, którego pozycji ciężko będzie komukolwiek zagrozić.

Ledwie kilka dni temupisałam, że Google negocjuje warunki umów z wydawcami książek, a już dziś sklep jest ogólnodostępny dla internautów. Obecnie można tam zakupić ponad trzy miliony elektronicznych książek. Można jednak przewidywać, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy ilość ta znacznie wzrośnie.
Została również stworzona specjalna strona w języku polskim, choć – przynajmniej na razie – nie możemy korzystać z najnowszego dobrodziejstwa firmy. Pojawia się niezbyt lubiany komunikat: „Najnowsze e-Booki Google nie są jeszcze dostępne w sprzedaży w Twojej lokalizacji”.

Jak tylko Google udostępni usługę dla Polski – na pewno dam znać. Jednak już teraz możecie kupować książki elektroniczne za pośrednictwemstrony internetowej Empiku. Ich ceny zaczynają się od symbolicznych kilku złotych.

Poniżej znajdziecie krótkie wideo przygotowane przez Google, obrazujące najnowszą usługę firmy:

Google eBookstore znajdzieciepod tym adresem. Natomiast próbkę książki elektronicznej, oferowanej w sklepie firmy, możesz zobaczyćtutaj.