Google Earth od teraz dostępne w VR!

Bardzo miła wiadomość dla wszystkich osób posiadających gogle VR! Google opublikowało właśnie program Earth w wersji dostosowanej do wirtualnej rzeczywistości. Dzięki temu będziemy mogli zobaczyć najciekawsze miejsca na naszej planecie, a nawet w pewnym sensie ich dotknąć bez konieczności posiadania prywatnego odrzutowca.
Google Earth VR obejmuje swoim zasięgiem całą Ziemię. Oprócz zwykłego zwiedzania w aplikacji zostaną udostępnione specjalne przewodniki, które oprowadzą użytkowników po ciekawych miejscach takich jak Wielki Kanion, Alpy, dorzecze Amazonki czy też nowojorski Manhattan. Wszystkie te miejsca zostały w precyzyjny sposób odtworzone w trójwymiarze.

Earth VR już też można pobrać całkowicie za darmo zplatformy Steam. W tej chwili program będzie działał jedynie z zestawem HTC Vive. Jak informuje jednak Google, już niedługo liczba wspieranych platform zostanie rozszerzona. Możemy przypuszczać, że Google Earth VR będzie dostępne także na platformie Google Daydream, co sprawi, że do obsługi programu wystarczy jedynie smartfon. Pozostaje nam jedynie czekać na premierę.

Źródło:Google