Google chce, by routery wyglądały… ciekawiej

Routery to tylko jeden z wielu rodzajów urządzeń, które ciągle ewoluują. Ich świecące lampki oraz przewody z pewnością nie cieszą oka, a już na pewno nie przypominają dzieł sztuki. Często się je ukrywa, nawet gdy w grę w wchodzi łączność bezprzewodowa. Google pragnie to zmienić, wraz z wymiennymi obudowami do routerów OnHub, stworzonych we współpracy z TP-LINK i Asus.
Elegancki, cylindryczny router OnHub jest ładny sam w sobie, ale kolorowe i nietypowe obudowy nadadzą mu niepowtarzalny wygląd. Wygląda na to, że już wkrótce routery będzie można zaliczać do elementów wystroju. Google zaprezentowało stronęOnHub Makers, gdzie możecie sprawdzić, jak wyglądają obudowy stworzone przez całą grupę artystów. Kilka z nich macie szansę zobaczyć także tutaj.
OnHub
OnHub
OnHub
OnHub
OnHub
OnHubCena każdej obudowy zostanie ustalona przez artystę, który ją stworzył, a on sam będzie ją sprzedawał za pośrednictwem Google Store, które niestety obecnie nie jest dostępne w Polsce. Firma chce, by powstało jak najwięcej rodzajów obudów i dlatego udostępniła darmowyplik w formacie pdf, w którym znajdują się wszystkie niezbędne wskazówki do stworzenia własnego projektu. Tak, zbudować może ją każdy, kto ma chociażby odrobinę chęci i wyobraźni.

Google postanowiło umieścić w swoim sklepie także trzy oficjalne wersje obudowy. Ich ceny wynoszą od 29 do 39 dolarów. Być może wkrótce pojawią się także i w Polsce.
OnHub