Good Old Games zmienia nazwę i profil działalności!

O tym, że Good Old Games, nasza rodzima platforma cyfrowej dystrybucji gier, doczeka się pewnych zmian wiedzieliśmy już od dłuższego czasu. Dzisiaj o godzinie 11 pierwsze z nich wejdą w życie. Co to oznacza dla nas, graczy? W tej kwestii wypowiedzieli się wczoraj Maciej Iwiński, współzałożyciel studia CD Projekt, oraz Guillaume Rambourg, dyrektor generalny GOG, w wywiadzie przeprowadzonym przez Gamespot.
Po pierwsze, zmianie ulegnie nazwa serwisu – nie będzie ona już brzmieć „Good Old Games”, co jednoznacznie kojarzy się ze starszymi tytułami, a po prostu „GOG„. Odzwierciedlać to ma zmianę polityki serwisu, który od teraz będzie zajmował się także sprzedażą nowszych tytułów.
GOG ma w planach sukcesywne poszerzanie swojej oferty o tytuły z kategorii AAA, które nie są na rynku dłużej niż trzy lata, oraz o starannie wyselekcjonowane, zupełnie nowe produkcje. Wszystkie gry, zgodnie z polityką serwisu, sprzedawane będą bez uciążliwych dla graczy zabezpieczeń DRM, a także w tych samych cenach na terenie całej Europy.
Oprócz nowych i stosunkowo nowych gier, w ofercie GOG pojawi się także wiele tytułów stworzonych przez studia niezależne, co umożliwi nam zapoznanie się z mniej znanymi, ale również wiele oferującymi markami.
Czy GOG zagrozi poważnie Steamowi i Originowi? Czas pokaże! Tymczasem trzymamy kciuki i zachęcamy do zapoznania się z nową ofertą serwisu!

Źródło: Gamespot