GOG Galaxy: nowa platforma sieciowa od Good Old Games

Tym, co odróżnia zaprezentowaną właśnie GOG Galaxy od konkurencyjnych platform dystrybucji cyfrowej gier jest wolność wyboru, opcjonalność i wieloplatformowość. Wbrew pozorom nie są to jedynie puste hasła.

GOG Galaxy pozwala użytkownikom na kupowanie i pobieranie aplikacji, komunikowanie się i granie ze znajomymi czy zdobywanie osiągnięć i śledzenie wyników. Posiadane gry będą otrzymywały również automatyczne aktualizacje.

Wolność wyboru oznacza, że do gry nie będzie wymagane połączenie z siecią. Jeżeli jednak użytkownik ma zamiar korzystać z funkcji sieciowych, konieczna będzie rejestracja. Korzystanie z funkcji społecznościowych również jest opcjonalne.

Zespół Good Old Games zadbał również o to, żeby użytkownicy mogli grać przez sieć z ludźmi korzystającymi ze Steama. Co najważniejsze, żeby grać pomiędzy platformami, nie trzeba posiadać na komputerze klienta platformy Valve Software.

Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy GOG Galaxy zadebiutuje, ale na oficjalnej stronie internetowej widnieje informacja, że jeszcze w tym roku poznamy więcej szczegółów, co pozwala sądzić, że premiera nastąpi w ciągu najbliższych tygodni lub miesięcy.

Źródło: GOG