Gigabyte wypuści kartę GeForce GTX 800 z serii G1 dla graczy

W wywiadzie dla dziennikarzy serwisu Expreview Liu Mengzong wyjawił, że Gigabyte pracuje obecnie nad zupełnie nową linią kart graficznych. Nowe układy wzbogacą wkrótce dedykowaną graczom serię G1 Gaming, która debiutowała na rynku wraz z płytami głównymi Z97/H97.

Nowe układy graficzne będą oczywiście znacznie bardziej wydajne od poprzedników. Poza tym pojawić mają się autorskie płyty PCB, wskaźniki LED, którymi może pochwalić się chyba wszystkie karty z najwyższej półki, a być może także backplate’y.

Co więcej, przebudowany ma zostać także układ chłodzenia WindForce. Możliwości chłodzące raczej nie przekroczą 450 W, ale Liu Mengzong wspominał, że może pojawić się również wariant 650 W. Chłodzenie ma być praktycznie bezgłośne.

Liu Mengzong wyjawił również, że Gigabyte nie ma w planach wprowadzania chłodzenia półpasywnego, które wykorzystywane jest na przykład w układach ASUS Strix, ponieważ żywotność urządzenia uległaby drastycznemu skróceniu z powodu wyższych temperatur.

Karta graficzna GeForce GTX 800 G1 Gaming ma zadebiutować na rynku już w przyszłym miesiącu. W najgorszym przypadku pojawi się ona na półkach sklepowych dopiero w październiku.

Źródło: Expreview via Videocardz