GDC 2014: Sony prezentuje okulary VR dla PS4

Okulary rzeczywistości rozszerzonej od Sony wyposażone zostały w ekran pracujący w rozdzielczości 1080p i oferują ponad 90-stopniowe pole widzenia. Producent podkreśla, że do premiery urządzenia jeszcze wiele może się zmienić.

Project Morpheus oferuje ponoć „prawdziwy dźwięk przestrzenny”, dzięki implementacji technologii, naśladującej działanie ludzkiego ucha. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty, Sony wybudowało dźwiękoszczelną komorę testową wypełnioną głośnikami.

Nic nie będzie stało również na przeszkodzie, żeby podłączyć do okularów własne słuchawki. Sony postanowiło zamontować osobne wejście audio w okularach. Urządzenie zapewni również wsparcie dla słuchawek bezprzewodowych.

Kamera namierza pozycję głowy i określa jej obrót w odległości do 3 metrów. Częstotliwość odświeżania wynosi 1000 Hz, możliwy jest też pełny, 360-stopniowy obrót, który może być nieco utrudniony ze względu na 5-metrowy kabel łączący urządzenie z konsolą.

Shuhei Yoshida zapewnia, że zaprezentowane podczas GDC 2014 okulary rzeczywistości rozszerzonej nadal są rozwijane. Sony zastanawia się m.in. nad implementacją technologii umożliwiającej śledzenie ruchu oczu.

Wygląda na to, że za wcześnie jeszcze aby mówić o dacie premiery czy sugerowanej cenie. Sony zapewnia jednak, że okulary rzeczywistości rozszerzonej ukażą się tak szybko i będą tak tanie, jak to tylko możliwe.

Źródło: Slashgear