Garść nowych informacji na temat PlayStation App

W ogólnym zarysie PlayStation App to programik, który umożliwi użytkownikom PlayStation 4 stały kontakt z resztą społeczności zgromadzonej wokół konsoli Sony, nawet jeżeli nie będą mieli z nią bezpośredniej styczności.

Aplikacja kładzie silny nacisk na funkcje społecznościowe. Użytkownicy będą mogli kontaktować się za jej pośrednictwem ze znajomi za pomocą wiadomości tekstowych i głosowych wysyłanych z tabletu lub smartfona bezpośrednio do konsoli adresata.

Program umożliwi  również porównywanie statystyk i trofeów, a także śledzenie aktywności przyjaciół. Aplikacja natychmiast poinformuje użytkownika o otrzymaniu od innego gracza zaproszenia do wzięcia udziału we wspólnej zabawie.

PlayStation App pozwoli na zdalne kupowanie gier w wirtualnym sklepie PlayStation, których pobieranie rozpocznie się automatycznie po dokonaniu zakupu. Nie trzeba chyba tłumaczyć jakie są zalety takiego rozwiązania.

Jedną z ciekawszych funkcji PlayStation App będzie możliwość przekształcenia smartfona lub tabletu w dodatkowy ekran lub kontroler, o ile opcja taka będzie wspierana przez grę lub program, z którego będziemy korzystać. Programik będzie otwarty dla wszystkich deweloperów, dzięki czemu będą mogli oni dostosować go do tworzonych przez siebie aplikacji i gier.

PlayStation App powstaje z myślą o urządzeniach przenośnych, działających pod kontrolą systemów operacyjnych iOS i Android. Program zadebiutuje razem z konsolą PlayStation 4 pod koniec listopada.

Źródło: http://blog.eu.playstation.com