GameStick – konsola wielkości pendrive’a

Jakiś czas temu w Internecie zawrzało po wprowadzeniu niewielkiej konsoli do gier o nazwie OUYA. Teraz może być podobnie, gdyż w serwisie Kickstarter pojawił się prototyp jeszcze mniejszej konsoli również opartej na systemie Android, którego twórcą jest firma PlayJam.
GameStick to najmniejsza konsola jaka ujrzała światło dzienne. Swoją wielkości przypomina pendrive’a lub kartę sieciową USB. Można ją podłączyć do telewizora za pomocą gniazda HDMI. Dzięki swoim niewielkim wymiarom można ją łatwo przenieść i grać w każdym miejscu, które jest wyposażone w telewizor z odpowiednim złączem.
Jeżeli chodzi chodzi o parametry to konsola GameStick jest nieco gorsza niż Ouya, gdyż posiada procesor 1,5GHz dual-core Amlogic 8726-MX, 1 GB pamięci RAM oraz wewnętrzną pamięć w postaci 8 GB. Wyposażona jest również w Wi-Fi oraz Bluetooth LE 4.0. Do konsoli można podłączyć mysz, klawiaturę i 4 kontrolery.
Cały projekt jest dostępny na portalu Kickstarter. Aby konsola była dopuszczona do masowej produkcji musi zostać zebranych 100 000 dolarów. Cel wydaje się łatwy do osiągnięcia, gdyż GameStick posiada już 75 000 dolarów, a do zakończenia pozostało 29 dni.
Jeżeli cały plan się powiedzie mini konsola będzie dostępna w sprzedaży w kwietniu 2013 roku w cenie 79 dolarów.

Jest to niewątpliwie kopia pomysłu twórców Ouya, jednak znacznie mniejsza. PlayJam ma duże szansę na zmianę dotychczasowych preferencji wielbicieli konsol jeżeli chodzi o wielkość i łatwość przenoszenia tych urządzeń.
 

Źródło: kickstarter, gizmag