Gamescom: Microsoft znów zaliczył wpadkę z Xboksem One

Na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało bez zarzutu – na stanowiskach, które zostały rozstawione na targach, powieszono telewizory i postawiono konsolę. I może wszystko poszłoby dobrze, gdyby nie złośliwość rzeczy martwych.

Na Gamescomie zaprezentowana została gra Ori and the Blind Forest, która powstaje z myślą o Xboksie One. Najwyraźniej nie jest ona jeszcze na tyle dopracowana, żeby pokazać ją na konsoli Microsoftu, ponieważ odpalono ją na komputerze osobistym.

Oszustwo wyszło na jaw, kiedy gra wysypała się, a oczom obecnych na targach gości ukazał się pulpit systemu operacyjnego Windows 7. Co więcej, w rogu ekranu pojawiło się powiadomienie z NVIDIA GeForce Experience, wskazujące na to, że pecet wyposażony został w kartę Nvidii. Xbox One korzysta z układu AMD.

Do podobnej sytuacji doszło podczas zeszłorocznych targów E3. Niektóre z prezentowanych wówczas gier, w tym dedykowany Xboksowi One Ryse: Son of Rome, odpalane były na komputerach z Windowsem 7 i układem graficznym Nvidii na pokładzie.

Źródło: Slashgear