Galaxy S II oraz Note dostaną Ice Cream Sandwich już za 3 tygodnie?

Wygląda na to, że posiadacze topowych smartfonów Samsunga będą cieszyli się Androidem 4.0 zdecydowanie wcześniej niż mówił o tym oficjalny komunikat firmy. Takie informacje przedstawił redaktor naczelny serwisu Mobile Review – Eldar Murtaniz. Ice Cream Sandwich ma zadebiutować na wybranych urządzenia producenta już w marcu (mówi się o pierwszym tygodniu).
Jak zwykle w przypadku procesu aktualizacji dużo będzie zależało od kraju oraz lokalnych operatorów. Użytkownicy brandowanych słuchawek zapewne otrzymają oprogramowanie w nieco późniejszym terminie. Można natomiast spodziewać się, że jeszcze przed premierą do sieci wycieknie ostateczna wersja ICS, którą każdy posiadacz Galaxy S II czy Note będzie mógł sobie wgrać we własnym zakresie za pomocą Odina. Oczywiście wymaga to nieco wiedzy z zakresu wgrywania romów oraz może wiązać się z utratą gwarancji lub uszkodzeniem telefonu.
Oficjalna aktualizacja będzie automatycznie wgrywana za pomocą Kiesa oraz OTA (ściąganie bezpośrednio na telefon). Eldar Murtaniz nie wspomniał nic o innych modelach Samsunga, jak wiadomo firma również oficjalnie zapowiedziała „lodową kanapkę” dla Galaxy R oraz całej (nowej) rodziny tabletów Galaxy Tab (10.1, 8.9, 7.7 oraz 7.0 Plus). Według oficjalnego komunikatu firmy wszystkie wspomniane urządzenia powinny otrzymać aktualizację w kwietniu lub na początku maja.

Źródło: Mobile Review, wł