Foxconn otworzy fabryki w Stanach Zjednoczonych

Posiadanie fabryk na Dalekim Wschodzie ma tę ogromną zaletę, że pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów produkcji. Wielu producentów, chociażby Nokia, decyduje się na przeniesienie produkcji na wschód, aby ograniczyć niepotrzebne wydatki.
Firma Foxconn, która jest głównym dostawcą Apple, zdecydowała się na zgoła odmienną taktykę – producent ma zamiar otworzyć fabryki w Stanach Zjednoczonych. Według ostatnich doniesień trwają poszukiwania odpowiednich lokalizacji dla nowych placówek. W międzyczasie na Tajwanie lub w Chinach odbywać będą się szkolenia amerykańskich inżynierów, którzy następnie zostaną zatrudnieni w fabrykach.
Co Foxconn ma zamiar produkować na terenie Stanów Zjednoczonych? Plotka niesie, że telewizory LCD, których produkcja w dużej mierze może zostać zautomatyzowana, a co za tym idzie, wymaga zatrudnienia mniejszej liczby pracowników.
Foxconn nie cieszy się ostatnimi czasy zbyt dobrą opinią. W ciągu minionych kilku miesięcy firma nieraz oskarżona została o niegwarantowanie swoim pracownikom właściwych warunków pracy, zatrudnianie w fabrykach nieletnich, nadmierne wykorzystywanie pracowników czy oferowanie zbyt niskich płac. Tajwański producent chyba zdaje sobie sprawę z tego, że taki sposób cięcia kosztów raczej nie przejdzie w Stanach Zjednoczonych?

Źródło: DigiTimes