Film Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy oznaczony kategorią PG-13

Motion Picture Association of America przyznało nowemu filmowi J.J. Abramsa, czyli siódmej części Gwiezdnych Wojen, kategorię wiekową PG-13. Według cenzorów obraz zawiera sceny przemocy, które nie powinny oglądać dzieci poniżej 13-go roku życia.
Co ciekawe, to dopiero druga, obok Zemsty Sithów odsłona serii, która otrzymała to oznaczenie. Pozostałe były objęte kategorią PG – w której opieka rodzica jest wskazana, ale nie wymagana. Warto jednak zaznaczyć, że ograniczenie PG-13 istnieje dopiero od 1984 roku.
Mało prawdopodobne jest to, że nowe Gwiezdne Wojny będą zbyt ekstremalne dla młodych widzów. Należy pamiętać, że w poprzednich częściach widzieliśmy już odcięte kończyny, krew inne tego rodzaju elementy, więc J.J. Abrams i Disney raczej nas nie zaskoczą.
A co kategoria przyznana w Stanach Zjednoczonych będzie oznaczać dla polskich widzów? Otóż, tutaj film zapewne trafi do kin z ograniczeniem wiekowym 12+. Wygląda więc na to, że i w Polsce część dzieci nie zobaczy Przebudzenia Mocy bez towarzystwa opiekuna lub rodzica.

Premiera filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy zbliża się wielkimi krokami i nastąpi już 18 grudnia. Obraz przedstawi kolejne przygody bohaterów znanych ze starej trylogii – między innymi Luke’a, Lei i Hana, ale także zupełnie nowych – Ray, Finna, Poe, Kylo Rena, a także droida BB-8.

Źródło: gamesradar.com