FIFA Manager ląduje w koszu

Pod koniec października zadebiutowała dziewiąta odsłona serii FIFA Manager. Decyzją studia EA Sports FIFA Manager 14 będzie ostatnią częścią gry. Główny projektant Gerald Köhler przekazał wiadomość w liście otwartym.

„Piszę, żeby poinformować Was o tym, że FIFA Manager 14 jest ostatnią częścią symulacji piłki nożnej od EA Sports. Dla wielu z Was może być to wielkim rozczarowaniem i jest dla nas zrozumiałym to, że pytacie o powody tej decyzji.

Menadżer piłki nożnej na tym poziomie wyrafinowania jest grą bardzo wyspecjalizowaną, w którą grają przede wszystkim gracze z dwóch krajów (Wielkiej Brytanii i Niemiec), w których – na dodatek – rynek zdominowany jest w ciągu ostatnich lat przez jedną grę. Nisza na rynku i moda na prowadzenie rozgrywek sieciowych i gry mobilne również były ważnymi czynnikami.

Co więcej, menadżer piłki nożnej dotarł do punktu, w którym jedynie nowy silnik i/lub technologia sieciowa byłyby jedynymi sposobami na danie serii wiatru w żagle. Kiedy wszystkie te czynniki zostały przemyślane, podjęliśmy decyzję o tym, że przyszedł czas na ostatni gwizdek”.

Gerald Köhler dziękuje fanom za wieloletnie wsparcie i oddanie i ma nadzieję, że będą oni nadal grali w gry z serii FIFA Manager. Chciałby również, żeby na miarę swoich możliwości fani ulepszali i rozwijali gry należące do serii.

Źródło: CVG