Ferguson Smart Whistle – ten gwizdek zadba o Wasze bezpieczeństwo

Ferguson Smart Whistle to nieduży, elegancki, dostępny w czterech starannie dobranych kolorach gwizdek alarmowy przeznaczony dla każdego, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet, dzieci i młodzieży. To gadżet przydatny w każdej sytuacji zagrożenia, nie tylko bezpośredniego. Dzięki współpracy ze smartfonem, wystarczy gwizdnięcie lub przytrzymanie przycisku alarmowego, by wysłać najbliższym informację o sytuacji zagrożenia w formie SMSa, wiadomości eMail a nawet połączenia telefonicznego. Dodatkowo w wiadomości SMS oraz eMail wysyłany jest link do mapy z naniesioną i stale odświeżaną informacją o lokalizacji użytkownika Ferguson Smart Whistle. Dzięki tym możliwościom zawsze wiesz, gdzie znajdują się Twoi najbliżsi i możesz udzielić im natychmiastowej pomocy w sytuacji zagrożenia.

Jak to działa?

Bardzo prosto. Aby w pełni wykorzystać możliwości Ferguson Smart Whistle, niezbędny jest smartfon (iOS lub Android) z zainstalowaną aplikacja kliencką, z którą za pomocą połączenia Bluetooth komunikuje się Ferguson Smart Whistle. Po aktywacji sytuacji zagrożenia (przez gwizdnięcie mające na celu odstraszenie napastnika bądź przez ciche wciśnięcie przycisku zagrożenia) wysyłany jest sygnał do aplikacji klienckiej, która natychmiast wysyła do zdefiniowanych wcześniej kontaktów informację o zagrożeniu za pomocą SMS oraz eMail a także wywołuje połączenie telefoniczne (funkcja obsługiwana tylko przez system Android). W wiadomościach SMS i eMail dodatkowo wysyłane są współrzędne lokalizacyjne w postaci linku do mapy z zaznaczoną lokalizacją użytkownika. To pozwala na szybką i precyzyjną reakcję na zgłoszony stan zagrożenia i możliwość podania odpowiednim służbom dokładnej lokalizacji zdarzenia.Ferguson Smart WhistleDla kogo jest przeznaczony Ferguson Smart Whistle?

Dla każdego ale szczególnie dla:

– Kobiet, które dzięki silnemu sygnałowi gwizdka mogą aktywnie odeprzeć napastnika przez zaalarmowanie ludzi będących w pobliżu

– Rodziców, którzy mogą sprawdzać aktualną lokalizację swoich pociech i są w stanie pomóc dziecku, które mogło się np. zgubić w drodze ze szkoły lub zaginęło w tłumie przy większych wydarzeniach kulturalnych

– Młodych dziewcząt będących niestety często obiektem ataków lub niewybrednych żartów czy też prób molestowania

Ferguson Smart Whistle będzie dostępny w sklepach z elektroniką użytkową i sklepie internetowym producenta w połowie stycznia 2017 roku w cenie 198 złotych.

 

Źródło: Ferguson