Facebook wprowadza reklamy w filmach użytkowników oraz na ich streamach

Jakiś czas temu pisaliśmy o planach Facebooka dotyczących zamieszczania reklam w materiałach wideo udostępnianych przez użytkowników portalu. Teraz pojawiły się konkretne informacje na temat sposobu, w jaki portal będzie bombardował nas reklamami.
Zgodnie z wcześniejszymi domysłami, treści promujące partnerów Facebooka nie będą pokazywały się nam tak, jak ma to miejsce chociażby w YouTube, czyli na początku filmu. Zamiast tego, obejrzymy je w środku materiałów wideo. Reklamy te mają trwać 20 sekund i będą wyświetlały się po pierwszych 20 sekundach filmu. Aby reklama została wyświetlona w danym nagraniu, musi ono trwać co najmniej 3 minuty.
Także live streaming nie będzie wolny od reklam. Oczywiście i w tym wypadku muszą być spełnione pewne warunki. Na przykład, osoba transmitująca przekaz na żywo musi mieć przynajmniej 2000 obserwujących, a upubliczniane przez nią wideo live powinno mieć co najmniej 300 widzów. Aby w tego rodzaju przekazie mogły znaleźć się reklamy, musi on trwać co najmniej 4 minuty.
Zgodnie z wcześniejszymi domysłami, wydawcy otrzymają 55% zysków z reklam; resztę przychodów zgarnie portal.

źródło:Engadget.com