Facebook usunął w tym roku już co najmniej 583 miliony fałszywych kont

W ubiegłym miesiącu Facebook opublikował wewnętrzne wytyczne, z których korzysta do określania, co jest dozwolone w sieci społecznościowej, a co nie. Teraz z kolei firma podzieliła się wynikami z pierwszego kwartalnego raportu związanego z przestrzeganiem standardów społeczności Facebooka. W ten sposób zilustrowała swoje ostatnie postępy.
Raport dotyczy sześciu kluczowych kwestii: fałszywych kont, spamu, nagości dorosłych oraz aktywności seksualnej, przemocy, propagandy terrorystycznej i mowy nienawiści. Guy Rosen, wiceprezes do spraw zarządzania produktami, powiedział, że większość działań podejmowanych przez Facebooka w celu usuwania nieprawidłowych treści obraca się wokół fałszywych kont i spamu.
Jak się okazuje, w pierwszym kwartale tego roku Facebook usunął około 583 milionów kont. Większość z nich wyłączono już w ciągu kilku minut od rejestracji. Rosen powiedział, że to i tak tylko dodatek do milionów fałszywych kont, które codziennie są blokowane już na etapie rejestracji. Niemniej jednak, nadal szacuje się, że aż cztery procent kont aktywnych w sieci społecznościowej to konta fałszywe.FacebookW pierwszym kwartale tego roku Facebook usunął również 837 milionów przykładów spamu. Prawie wszystkie z nich zostały zidentyfikowane i oznaczone zanim ktokolwiek je zgłosił. Poza tym, z serwisu pozbyto się 21 milionów treści zawierających nagość lub obrazujących aktywność seksualną, 3,5 miliona treści dotyczących przemocy oraz 2,5 miliona tych, które przedstawiały mowę nienawiści. Facebook przyznaje jednak, że tylko 38 procent mowy nienawiści zostało oznaczone automatycznie, nad czym serwis musi popracować.

Źródło:Facebook