Facebook uruchomił App Center

Wczoraj wystartował App Center – sklep z aplikacjami dedykowanymi dla urządzeń mobilnych z Androidem i iOS-em od Facebooka. Usługa nie będzie jednak konkurentem dla Google Play i App Store ; prócz aplikacji bezpośrednio od Facebooka są tam także te od Google i Apple, a użytkownik po wybraniu jednej z nich jest przekierowywany na stronę producenta.
Facebook obiecuje, że będzie bardzo troszczył się o swoją usługę na bieżąco usuwając aplikacje negatywnie oceniane przez użytkowników. Posegregowane będą one według kategorii. Aktualnie portal Zuckerberga udostępnia blisko 600 pozycji, ale z czasem będzie ich przybywać.
Jeśli wszystko pójdzie w dobrą stronę to App Center naprawdę będzie naprawdę dobrym miejscem, by dotrzeć do większego grona odbiorców i skumulować w jednym miejscu wszystkie wysoko oceniane aplikacje.
Na chwilę obecną z pełnego wachlarza usług oferowanych przez App Center mogą skorzystać tylko mieszkańcy USA. Kolejne kraje pełną funkcjonalność osiągną w ciągu najbliższych tygodni. Sama usługa dostępna jest pod adresemwww.facebook.com/appcenter.

źródło: electronista