Facebook testuje nową funkcję, czyli tymczasowe zdjęcia profilowe

Dla wielu użytkowników Facebooka zmiana zdjęcia profilowego jest dość trudną decyzją. Większość z nich chciałaby uniknąć zamiany ładnego obrazka na gorszy. Jednym ze sposobów wspierania facebookowych akcji jest właśnie zmiana swojego zdjęcia profilowego. Aby to ułatwić serwis chciałby wprowadzić nową funkcję, pozwalającą na ustawienie tymczasowego zdjęcia profilowego, które zniknie po określonej liczbie godzin, dni lub tygodni.
Opcja ta umożliwiłaby użytkownikom Facebooka ustawienie nowego zdjęcia profilowego na odpowiedni czas. Przedstawiciele serwisu podają, że funkcja jest ciągle rozwijana i ma służyć głównie świętowaniu rocznic, urodzin i innych świąt, wspieraniu spraw instytucji, bądź grup ludzi, a nawet ulubionych zespołów.
W zasadzie funkcja polega na ustawieniu tymczasowego obrazu, który wyraża, jak użytkownik w danym momencie się czuje, do czasu aż zniknie. Wtedy na jego miejsce powróci oryginalne zdjęcie.
Opcja jest obecnie w fazie testów, choć Facebook podobno zamierza udostępnić ją dla ponad miliarda swoich użytkowników już w ciągu kilku najbliższych miesięcy.
Facebook testuje nową funkcję, czyli tymczasowe zdjęcia profilowe

Źródło: TechCrunch