Facebook rezygnuje z adresów mailowych

W listopadzie 2010 roku Facebook wprowadził usługę, która przypisywała wszystkim użytkownikom portalu społecznościowego adresy mailowe „@facebook.com”. Po trzech latach zdecydowano się na zlikwidowanie usługi.

„Zdecydowaliśmy się na tę zmianę, ponieważ większość ludzi w ogóle nie używa facebookowego adresu mailowego” – mówi rzecznik prasowy portalu społecznościowego.

W założeniach facebookowa skrzynka miała być miejscem, w którym użytkownicy znajdą nie tylko wiadomości przesyłane za pośrednictwem portalu społecznościowego, ale także wszystkie maile i SMS-y. Mimo dobrego pomysłu, usługa nie cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Facebook próbował nakłonić użytkowników do zmiany nawyków, co w efekcie doprowadziło do małego skandalu – w 2012 roku aplikacja mobilna Facebook zaczęła zastępować oryginalne adresy mailowe kontaktów adresami „@facebook.com”. Portal społecznościowy tłumaczył się błędem aplikacji, ale mimo to niesmak pozostał.

Koniec końców Facebook zdecydował się ostatecznie zrezygnować ze świadczenia usługi. Będzie ona aktywna do początku marca. Później każda wiadomość wysłana na adres „@facebook.com” przekazywana będzie na domyślną skrzynkę mailową użytkownika.

Źródło: BBC