Facebook pomaga w zapobieganiu samobójstwom

Po wzmożonej aktywności osób dzielących się na swoich tablicach myślami samobójczymi, administracja Facebooka udostępniła opcję oznaczania tego rodzaju wypowiedzi. Specjalna podstrona zawierała pouczenie o konieczności odpowiedniej reakcji, polegającej na skontaktowaniu się ze służbami policji lub specjalną linią pomocy dla samobójców. Facebook oferował także ze swojej strony bliżej nieokreśloną formę pomocy. Teraz postanowiono usprawnić mechanizm.
Jeszcze w tym tygodniu zostanie wdrożona nowa opcja, która pozwoli oznaczać posty, które mogłyby sugerować, iż ich autor chce wyrządzić sobie krzywdę. Osoba zaniepokojona będzie mogła wysłać specjalny raport. Osoba której treści oflagowano, po zalogowaniu się na swoje konto, ujrzy komunikat mówiący o tym, że zgłaszający martwi się o jej zachowanie. Potencjalny samobójca będzie mógł zgłosić się po pomoc bezpośrednio do specjalisty lub do osoby, która zgłosiła post, w celu przeprowadzenia rozmowy.
Akcję wspierają organizacje Forefront, Now Matters Now, National Suicide Prevention Lifeline oraz Save.org. Początkowo pomoc oferowana będzie jedynie użytkownikom Facebooka ze Stanów Zjednoczonych. W ciągu nadchodzących kilku miesięcy pojawi się ona także w innych krajach świata.
Popieramy…

Źródło: engadget