Facebook ma drona, Google będzie miało balona – z internetem dla wszystkich!

Pisaliśmy niedawno, o tym że podczas swojej konferencji deweloperskiej Facebook zaprezentował bezzałogowy samolot, który będzie rozsyłał za pomocą specjalnych laserów internet, we wszystkich niedostępnych miejscach na ziemi. Również portugalska firma Quarkson zdążyła już przetestować swojego drona SkyOrbitera, który z powietrza za pomocą specjalnego modułu WiFi udostępniał ludziom na ziemi internet.
Wreszcie Google, które powoli zaczynało odstawać od konkurencji prezentuje swój rewolucyjny pomysł. Na portalu Youtube, zespół projektowy opublikował nowe wideo, w którym prezentuje proces konfigurowania nowego narzędzia do dostarczania internetu w miejscach niedostępnych. W filmie pokazany jest również proces tworzenia balonu, a także zawiązywanie umów z operatorami sieci komórkowych, na dostarczanie internetu LTE. Twórcy projektu opowiadają o całym procesie oraz o wizji internetu z balonów.
Po 2 latach od uruchomienia projektu firma chce pokazać, że ma działające urządzenie, które jeśli wypuścimy tysiące balonów w przestrzeń będą w stanie pokryć całą naszą planetę dostępem do internetu, według założeń Google do bardzo szybkiego internetu.