Energooszczędny Lifebook Fujitsu

Fujitsu w dniu dzisiejszym postanowiło uchylić rąbka skrzętnie skrywanej tajemnicy i pochwalić się nowym laptopem, należącym do rodziny Lifebook. Co charakteryzuje Lifebooki? Przede wszystkim ogromna oszczędność energii i bardzo długi czas pracy na baterii.
Nowa duma Fujitsu – PH50/C (kiedy laptopom zostaną nadawane bardziej przystępne oznaczenia?), bazować będzie na popularnej ostatnimi czasy platformie AMD Brazos. Wewnątrz znajdziemy więc dwurdzeniowy procesor E-350 APU (architektura 32-bitowa) o częstotliwości 1,6 GHz (każdy rdzeń). Co ciekawe producent zdecydował się na zastosowanie niezintegrowanej karty Radeon HD 6310, wykorzystującej DirectX 11.

Wyświetlacz o przekątnej 11,6-cala (o rozdzielczości maksymalnej 1366 x 768) jest podświetlany diodami LED. 2 GB pamięci RAM w zupełności wystarcza do komfortowej pracy w środowisku dołączonego Windowsa 7 Home Premium. Dysk twardy HDD 500 GB gwarantuje dostateczną ilość miejsca na niezbędne dane.
Fujitsu PH50/C sprzedawany będzie w trzech wersjach kolorystycznych – czarnej, czerwonej i niebieskiej. Powinien trafić do polskich sklepów w okolicach marca, w cenie nieprzekraczającej 3500 złotych.