Elon Musk zatrudnia redaktorów The Onion do nowego projektu

Elon Musk przygotowuje w tajemnicy swój nowy projekt, który sam zainteresowany przewrotnie nazwał w odpowiedzi na publikację serwisu Daily Beast „komediowym”.

„To oczywiste, że po pojazdach elektrycznych, eksploracji kosmosu i komputerach zajmę się komedią. Nie wiem dlaczego nikt wcześniej tego nie dostrzegł”, napisał Musk w krótkim oświadczeniu.

Wypowiedź tą można byłoby interpretować jako ironiczną, gdyby nie fakt, że Musk w 2014 roku rozważał kupno serwisów The Onion, A.V. Club i Clickhole w 2014 roku, zanim te w 2016 roku przeszły w ręce Univision. Elon Musk przez lata przyjaźnił się z kilkoma pracownikami The Onion, wymieniał z nimi liczne wiadomości a w mediach społecznościowych bardzo często pisał o swoim zamiłowaniu do ich poczucia humoru.
To, ze coś jest na rzeczy potwierdzają były redaktor naczelny The Onion, Cole Bolton oraz były dyrektor wykonawczy, Ben Berkley. Dziennikarze przyznali, że pracują razem nad „zupełnie nowym projektem o charakterze komediowo-rozrywkowym”.
Serwis The Daily Beast potwierdza, że w nowym projekcie Elona Muska działa już „kilku” (dokładnie 4) innych byłych pracowników The Onion. Spekuluje się, że Musk może nie mieć bezpośredniego wpływu na ostateczny wygląd tajemniczego projektu i tylko go finansuje.
 
 

Źródło: Daily Beast, Rolling Stone